Lidovky.cz

Hašek oslavil návrat do branky vítězstvím

Sport

8:15
NEW YORK - Dominik Hašek se po krátké pauze způsobené bolestmi zad vrátil do branky Ottawy a hned vychytal týmu Senators vítězství 3:1 ve Washingtonu.

Dominik Hašek foto: ČTK

Podobně se vedlo i dalšímu reprezentačnímu gólmanovi Tomáši Vokounovi z Nashvillu, který proti St. Louis v páté minutě vystřídal Chrise Masona. Karlovarský rodák dovedl svůj celek k výhře 4:3.

Po debaklu v Atlantě se hokejisté Ottawy znovu rozjeli k vítězství. Hašek jim k tomu ve Washingtonu pomohl 23 zákroky, jeho spoluhráč Václav Varaďa na jeden gól nahrál. Haškův návrat a výkon ale nakonec zastínil Chris Phillips, který vstřelil premiérový gól v sezoně. "Úžasné. Byl jsem snad poslední, kdo se letos netrefil. Konečně jsem se té nuly zbavil," řekl ottawský obránce.

"Bylo těžké se prosadit. Mají dobrou defenzivu v čele s brankářem. Těžko byste u nich hledali slabé stránky, proto byl dnešní zápas tak těžký," zhodnotil duel střelec jediné branky Washingtonu Matt Pettinger. Jeho spoluhráč Alexandr Ovečkin ukončil sérii šesti zápasů, v nichž skóroval.

Před Vokounem dostal v brance Nashvillu přednost Mason. Po čtvrté minutě, v níž padly tři góly, z toho dva do jeho sítě, jej ale trenéři vystřídali. "Měl smůlu. Na obdržených brankách neměl vinu," řekl Vokoun.

Ten na ledě dodal spoluhráčům klid a Nashville po jeho nástupu otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch. "Vždycky musíte být připraven, že se dostanete do hry," uvedl po utkání Vokoun. K vítězství Predators přispěli nahrávkami i Marek Židlický s Martinem Eratem, Blues naopak k bodům nestačily ani gól a asistence Petra Čajánka.

Skvělý obrat se povedl hokejistům Caroliny, kteří proti zlepšující se Atlantě dokázali vymazat dvougólové manko. "Přitom všechno se vyvíjelo v náš prospěch," řekl Marián Hossa po porážce 3:4. "Rozhodující byl vyrovnávací gól na 3:3, ten jsme neměli dostat," uvedl trenér Bob Hartley. V dresu domácích Hurricanes na jednu branku nahrál František Kaberle.

Po zranění Gartha Snowa se v brance Islanders v posledních minutách utkání proti Floridě představil Wade Dubielewicz. Na ledě strávil 144 vteřin, připsal si tři zákroky a sledoval, jak v prodloužení Mike Parrish zajistil newyorskému týmu vítězství 4:3.

"Když jsem se na Snowa po zákroku na konci utkání podíval, bylo mi jasné, že něco není v pořádku," řekl šestadvacetiletý gólman, který nastoupil podruhé v sezoně. "Do konce třetí třetiny chybělo asi osm vteřin, tak jsem se protáhl a soustředil se na nastavení," dodal. Ostrované vyhráli poprvé z posledních šesti duelů.

Dallas doma zdolal hokejisty Vancouveru 3:1 díky náporu v poslední desetiminutovce, v níž vstřelil všechny tři góly. "Těžko si z takového zápasu můžeme vzít něco pozitivního," prohlásil kapitán poražených Canucks Markus Näslund.

Výsledky:
New York Islanders - Florida 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 13. a 36. Kvaša, 52. Jašin, 63. Parrish - 9. Kolník, 29. Kwiatkowski, 45. Nieuwendyk. Střely na branku: 38:42. Diváci: 10.285.

Washington - Ottawa 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 55. Pettinger - 20. Phillips, 33. Eaves (Varaďa), 60. Schaefer. Střely na branku: 24:27. Dominik Hašek odchytal za Ottawu celé utkání, čelil 24 střelám, jednou inkasoval a úspěšnost zásahů měl 96 procent. Diváci: 10.047.

Carolina - Atlanta 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky: 33. a 48. Stillman, 10. Cole (F. Kaberle), 32. Hutchinson - 21. a 24. Kovalčuk, 17. Slater. Střely na branku: 22:26. Diváci: 11.150.

St. Louis - Nashville 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Branky: 4. Johnson, 4. Čajánek, 45. Weight (Čajánek) - 4. a 30. Fiddler, 10. Sullivan (Erat), 40. Kariya (Židlický). Střely na branku: 22:23. Tomáš Vokoun odchytal za Nashville 56 minut, čelil 19 střelám, jednou inkasoval a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Diváci: 12.747.

Dallas - Vancouver 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 53. Ott, 54. Arnott, 58. Modano - 29. Morrison. Střely na branku: 37:21. Diváci: 17.227.